/ by /   Nezaradené / 0 comments

Cenu Porsche vyhral v Šamoríne Mans Thijssen. Reich predstihol o dve sekundy

Celkom 56 účastníkov mala hlavná sobotná súťaž na Danube Equestrian Festivale v Šamoríne. Osem dvojíc prekonalo základný parkúr s výškou prekážok 150 centimetrov bez penalizácie a postúpili do rozoskakovania.

Do vrcholnej časti sobotnej Ceny Porsche sa na trávnatom kolbisku x-bionic sphere v Šamoríne neprebojoval žiadny zo slovenských ani českých jazdcov. Najlepšou domácou jazdkyňou bola Alexandra Linda Horňáková, ktorá v sedle kobyly Flower Z inkasovala osem trestných bodov a v kombinácii s časom 75,72 sa umiestnila na 24. priečke. Krátko potom však presadla na chrbát valacha Capser Speed Jumper, s ktorým v Middle Tour na susednej aréne zvíťazila. Z Čechov skončili v hlavnej časti Gold Tour po jednej chybe na 13. a 14. mieste Nikola Bielíková so žrebcom Droverom a Sára Vingrálková na valachovi Kas-Sini DC. 

Do rozoskakovania nastúpila ako prvá Nemka Marie Ligges s kobylou Ruby Go L a podarilo sa jej zopakovať bezchybnú jazdu v čase 46,55. Hneď nasledujúci jazdec Mathias Norheden Johansen z Dánska ukázal, že so skráteným kurzom dokáže prejsť o viac ako tri sekundy rýchlejšie. To dostalo pod veľký tlak ďalšieho z nemeckých reprezentantov Philipa Rupinga. Skúsil ísť s kobylou Miss Chacco PS podstatne rýchlejšie, ale risk sa mu neoplatil. Dosiahol síce na neprekonateľný čas 40,64, ale za cenu jednej chyby. Chyboval tiež Talian Giacomo Bassi v sedle žrebca Twist del Terriccio, hoci bol o štyri sekundy pomalší. 

Pozície lídra sa na chvíľu ujala ďalšia Nemka – Pia Reich s valachom PB Djazz d´Arvor, a to vďaka času 43,34. Dlho sa však z vedenia neradovala, pretože Mans Thijssen reprezentujúci Holandsko zaznamenal čas presne o dve sekundy rýchlejší. Maďar Gyula Szuhai hneď od počiatku zvolil na valachovi Lawisangos pomalšie tempo a zaradil sa až za Máriu Ligges na priebežné piate miesto. Nakoniec skončil šiesty, pretože posledný štartujúci Michael Greeve predviedol s valachom Denverom štvrtý najlepší výkon a zaradil sa tak za Mathiasa Norhedena Johansena, Piu Reich a víťaza Mansa Thijssena.

Program Danube Equestrian Festivalu v Šamoríne vyvrcholí v nedeľu, kedy prebehne päť súťaží. V hlavnej trávnatej aréne sa uskutoční najprv finále Silver Tour a od 14:00 hodín začne Grand Prix.