/ by /   Nezaradené / 0 comments

CSIO v Šamoríne zahájili mladé kone. Hneď dvakrát hrala slovenská hymna

V Šamoríne sa od stredy koná tretí ročník medzinárodných parkúrových závodov CSIO3* Danube Equestrian Festival, ktorých súčasťou bude v piatok prestížny Longines EEF Series Nations Cup. Prvý deň boli na programe súťaže určené predovšetkým mladým koňom.

V kategórii CSIYH1* pre päťročné kone predviedla najlepší výkon na parkúre vysokom 115 centimetrov kobyla Owendy Boss s Petrom Kopeckým reprezentujúcim Slovensko. Za nim sa umiestnili dve slovinské dvojice – Benjamin Bregant s Pearl Podkev a Nina Pangeršic v sedle Vindy Z.

Šesť a sedemročné kone absolvovali prekážky vysoké 125 centimetrov. Bez penalizácie a v najrýchlejšom čase druhej fáze dokončil šesťročný valach Nibolensky s Davidom Horváthom a tak aj tentokrát znela arénou slovenská hymna. Len o jednu desatinu pomalšia bola Češka Natálie Kovářová na šesťročnom žrebcovi Power of Joy. Tretie miesto patrilo Lukovi Zaloznikovi z Macedónska, ktorý štartoval na sedemročnom žrebcovi Stakkatol Blue PSZ.

V tretej súťaži úvodneho dňa CSI1* Small Tour do 115 centimetrov vyhrala Susan Hanna z Maďarska na valachovi PM Toledo. Za ňou skončili na medailových pozíciach slovenské jazdkyne Diana Kabanová (Ilona II) a Linda Vejová (Jottie VDM).

Od 20:00 hodín sa konala na VIP tribúne schôdzka šéfov ekip, počas ktorých prebehlo losovanie poradia pre piatkový Pohár národov. Do prvého kola tejto dvojkolovej súťaže zaradenej do Longines EEF Series nastúpia družstvá v nasledujúcom poradí – Dánsko, Slovensko, Slovinsko, Mexiko, Nemecko, Česko, Švajčiarsko, Holandsko, Maďarsko, Turecko, Taliansko, Rumunsko a Rakúsko.

Podrobnosti o programe Danube Equestrian Festival v Šamoríne nájdu záujemcovia  na adrese www.csioslovakia.sk, kde nájdu tiež odkaz na štartové a výsledkové listiny. On-line prenos je možné sledovať na platforme ClipMyHorse.TV.