/ by /   Nezaradené / 0 comments

Gold Tour v Šamoríne vyhral Luka Zaloznik. Peter Kopecký vyhral už trikrát

Šesťdesiatdva účastníkov mala hlavná štvrtková súťaž Danube Equestrian Festivalu v Šamoríne pri výške 145 centimetrov. Taliansky staviteľ Andrea Colombo pre nich pripravil príjemný parkúr, ktorý polovica jazdcov dokončila bez penalizácie.

Kto chcel v Gold Tour uspieť, musel ísť veľmi rýchlo. Mnoho jazdcov však zvolilo skôr voľnejšie tempo, pretože ich cieľom bolo predovšetkým sa dobre rozohriať pred piatkovým Pohárom národov. Víťazom sa nakoniec stal Luka Zaloznik z Macedónska na desaťročnom žrebcovi Con Vados, ktorý bol s časom 58,95 jediným, kto pokoril hranicu jednej minúty. 

Druhú priečku obsadil Talian Riccardo Pisani v sedle žrebca Chacco´s Lawito PS a pomyselný bronz bral Derin Demirsoy reprezentujúci Turecko na valachovi Elzas. Najlepším z domácich bol Bronislav Chudyba vo dvojici s valachom Dali van´t Prinsenveld Z. Nulu na bodovom konte si udržala tiež ďalšia členka slovenského tímu Dominika Gaalová na valachovi Senjor Catello, ale pomalší čas ju zaradil na 25. riadok výsledkovej listiny. So svojím pohárovým koňom Kriekom absolvovala tréningový štart už pri nižšej Silver Tour, kde po pekne odjazdenej prvej fáze pokračovanie vzdala. Dve nuly na bodovom konte mala v Gold Tour aj česká jazdkyňa Anna Kellnerová so svojimi dvoma kobylami Ofaline V/H Haneweehof a Catch Me If You Can OLD. 

Časť dvojíc chystajúcich sa na tímovú súťaž absolvovala úvodné štarty na trávnatom kolbišti už pri zmienenej Silver Tour, avšak podľa očakávaní jazdci skôr kone zoznamovali so súťažnou plochou a do poradia na predných priečkach nezasahovali. Víťazom tejto súťaže s prekážkami vysokými 140 centimetrov sa stal Slovinec Urh Bauman na valachovi Butterfly Effect. Druhý bol Slovák Igor Šulek s Wavo Aramisom. Domácim sa darilo rovnako ako v stredu v súťažiach vyhradených mladým koňom. Triumf zopakoval Peter Kopecký s päťročnou kobylou Owendy Boss, medzi šesť a sedemročnými koňmi zažiarila Patrice Blue prezentovaná Nicol Lakotovou. 

Štvrtkový program bol veľmi nabitý a posledná súťaž končila až krátko pred 21. hodinou. Závodilo sa tak necelých trinásť hodín a víťazom sa stal opäť Peter Kopecký, tentokrát so žrebcom Kik Star. V súčte tak má na svojom konte tri víťazstvá a ako prezdradil v rozhovore pre EquiTV po súťaži, dúfa, že to nie je konečný počet. 

Piatkový Longines EEF Nations Cup začína o 11:00.