/ by /   Nezaradené / 0 comments

Len dvaja bezchybní v Grand Prix Šamorína.

V rozoskakovaní uspel Bonomelli

Veľmi náročný kurz s výškou prekážok 150 centimetrov čakal na päťdesiatštyri účastníkov CSIO3* SanaClis Grand Prix Šamorína. Bez penalizácie ho prekonali len dve dvojice, tretia bezchybná však inkasovala dva trestné body za prekročenie času.

Úplne zaplnená tribúna na trávnatom kolbisku x-bionic sphere v Šamoríne dúfala, že vo vrcholnej súťaži medzinárodných parkúrových závodov CSIO3* Danube Equestrian Festival uvidí opäť domácich jazdcov na stupňoch víťazov. Základný kurz SanaClis Grand Prix však žiadna bez chyby nedokončila. 

Štyri trestné body dostali za jednu zborenú prekážku Radovan Šilo v sedle valacha Quadrosson Ask a Bronislav Chudyba na žrebcovi Statis Conti. Obaja mali čas ľahko cez 80 sekúnd a skončili na štrnástej a pätnástej pozícii. Sedemnásta potom bola Dominika Gaalová vo dvojici s valachom Senjor Catello, ktorá navyše dostala jeden trestný bod za prekročenie času. Ďalší člen reprezentačného a-kádra David Horváth s žrebcom U2 Westleven Z zaznamenal osem trestných bodov, čo znamenalo 24. priečku. 

Hneď za ním skončila najlepšia z českých dvojíc – Anna Kellnerová s kobylou Catch Me If You Can Old. Rovnaké bodové skóre mala aj Natália Kovářová na kobyle Chloe, ktorá obsadila 28. riadok výsledkovej listiny. 

Do rozoskakovania sa po čistej jazde prebojovali len dvaja účastníci. Ako prvý do neho nastúpil Holanďan Michael Greeve s valachom Denver. Raz však chyboval, čím uľahčil situáciu svojmu súperovi, ktorým bol Omar Bonomelli z Talianska. Ten išiel takzvane na istotu a na valachovi Chippendel de la Tour zopakoval precízny výkon, ktorý mu zaistil cenné víťazstvo.

Svoju Veľkú cenu mali aj jazdci štartujúci v rámci kategórie CSI1*. Tá sa konala na pieskovom kolbisku z druhej strany hlavnej tribúny. V tomto prípade sa do finálnej časti na skrátenom kurze dostalo hneď osemnásť jazdcov a koní. Medzi nimi boli aj dvaja Česi Anna Kellnerová s žrebcom Joyride a Filip Doležal na valachovi Vanguardovi Z. Do rozoskakovania však nakoniec nenastúpili. Z domácich jazdcov nikto s nulou na bodovom konte nedokončil. Po jednej chybe bol Andrej Hollý na žrebcovi Consulent de Fuego Z 27. a o priečku za ním bol Peter Kopecký so žrebcom Kik Star. 

Z víťazstva sa radovala Iris Michels z Holandska, ktorá sedlala žrebca Isaac. Deväť desatín sekundy na ňu strácal druhý Švajčiar Adrian Schmid na kobyle Cellestal´s Curly. Najlepšiu trojicu potom doplnil Nicolas Pedersen reprezentujúci Dánsko s žrebcom Tailormade Chac Blue.