/ by /   Nezaradené / 0 comments

Prvý deň CSIO3* v Bratislave sa skončil predčasne. V piatok pokračuje

Vrcholnú súťaž štvrtkového programu Danube Equestrian Festivalu, ktorý sa koná na Národnom futbalovom štadióne, museli predčasne ukončiť pre mimoriadne silný dážď. Súťažný program však bude pokračovať od piatka, aj keď s malými úpravami.

Búrka sprevádzaná mimoriadne silným dažďom predčasne ukončila úvodný deň Danube Eqestrian festivalu, ktorého druhý ročník sa koná na Národnom futbalovom štadióne. Organizátori však ubezpečujú, že nasledujúce tri dni sa bude pretekať bez väčších zmien v športovom programe.

„Mali sme technické stretnutie so šéfmi jednotlivých tímov. Kvôli bezpečnosti jazdcov a koní sme sa rozhodli ukončiť štvrtkový program skôr, ale pevne veríme, že od piatkového rána bude všetko prebiehať normálne. Prostredníctvom našej webovej stránky a sociálnych sietí budeme ešte informovať, či sa upraví program niektorých rámcových súťaží, ale chcem všetkých ubezpečiť, že hlavné súťaže, ktorými sú Pohár národov v piatok a Grand Prix v nedeľu, sa uskutočnia podľa pôvodného plánu,“ povedal riaditeľ podujatia Robert Pál.

„Na dážď sme zvyknutí a bežne pretekáme za každého počasia, ale toto nebol normálny dážď. Máme doslova kalamitu, centrum Bratislavy je hore nohami. Zasiahol nás naozaj rýchly a intenzívny dážď, takže hasiči museli odčerpávať vodu z vnútra a okolia štadióna. Kanalizácia nezvládla poňať také množstvo vody, takže ju nebolo kam odvádzať. Naše tribúny sú kryté, takže diváci sú vždy v suchu. Rovnako aj povrch ihriska je veľmi kvalitný a aréna je teraz v takom stave, že sme mohli pokračovať. Bohužiaľ, stajne sú na ulici, a tak je v nich teraz veľa vody. Urobíme preto všetko pre to, aby sme zázemie pre účastníkov čo najrýchlejšie stabilizovali a v piatok sa všetko vrátilo do normálu. Na prvom mieste je však bezpečnosť všetkých zúčastnených. Chcel by som poďakovať hasičom aj všetkým ostatným, ktorí pomáhajú. Ich prácu si veľmi vážime,“ dodal Robert Pál.

Vo štvrtok sa konali tri súťaže v kategórii CSI1*. Najvyššiu z nich, 130 centimetrov vysokú, vyhrala Češka Natálie Kovářová. Na sedemročnej kobyle Lady-Sina.L predviedla bezchybnú a suverénne najrýchlejšiu jazdu. O dve sekundy pomalší bol jej slovenský partner Bronislav Chudyba v sedle jedenásťročnej kobyly Herriet T, ktorý skončil druhý o 34 stotín pred Marvinom Jüngelom vo dvojici s trinásťročnou kobylou Jolie Lafffe. Dvadsaťdvaročný nemecký reprezentant sa pred necelými tromi týždňami výrazne zapísal do jazdeckého sveta, keď vyhral 93. ročník prestížneho Nemeckého skokového derby v Hamburgu.

Všetky informácie o programe Danube Eqestrian festivalu nájdete na webovej stránke www.csioslovakia.sk, kde je aj odkaz na stiahnutie voľných vstupeniek na štadión. „Tribúny pojmú 22 500 divákov, takže je tu dostatok miest pre všetkých záujemcov,“ ubezpečujú organizátori tých, ktorí by chceli prísť na Národný futbalový štadión osobne.

Foto: Jan Vlček, Equifo.cz