/ by /   Nezaradené / 0 comments

Sobotňajším vrcholom CSIO v Bratislave bolo udeľovanie ceny Porsche. Získal ju Dings

Na sobotňajšej Cene Porsche, ktorá bola druhou kvalifikáciou na Veľkú cenu CSIO3* v Bratislave, sa zúčastnilo takmer päťdesiat účastníkov. Základný parkúr s výškou 150 centimetrov prekonalo bez penalizácie osem dvojíc vrátane jednej slovenskej.

Športovým vrcholom sobotňajšieho programu Danube Equestrian festivalu na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave bola Cena Porsche s prekážkami s výškou 150 centimetrov. Jedenásť zo 48 dvojíc prekonalo základnú trať bez chyby, ale tri si pripísali jeden trestný bod za prekročenie časového limitu.

Bol medzi nimi domáci jazdec Radovan Šillo s jedenásťročným valachom Hertogom, ale aj Češka Nikola Bielíková v sedle desaťročného žrebca Dover, ktorá skončila desiata. O jedno miesto pred ňou sa umiestnil člen víťazného írskeho tímu v piatkovom Pohári národov, veliteľ Geoff Curran na deväťročnej kobyle Lough Scur Quality Lady.

Osem účastníkov pokračovalo v rozoskakovaní na skrátenej trati. Športové šťastie opustilo Slováka Radovana Ciberu v sedle desaťročného valacha Coquimbo, ktorý nazbieral 25 trestných bodov a skončil ôsmy.

Iba traja jazdci si udržali nulový počet bodov. Švédka Stella Röhlckeová na 15-ročnej kobyle Delina zvolila pomalšie tempo a zostala na tretej priečke výsledkovej listiny. Švajčiar Bryan Balsiger na desaťročnom valachovi Chelsea Z ju predstihol o viac ako štyri sekundy. Ani jeho čas 39,31 však na víťazstvo nestačil, keďže Vincent Dings z Holandska na 12-ročnom valachovi prešiel cieľovou čiarou za 36,73 sekundy a mohol sa radovať z víťazstva.

Foto: Jan Vlček, Equifo.cz